Be kaltės apkaltinti

Šiemet pavasarį atidaryta nauja kavinė "Kinų bambukas" rodo, kad klaipėdiečiai mėgsta kinų virtuvę. Tačiau naujokų, įžengusių į šią rinką, laukia nemenki išbandymai, nes  konkurencija didžiulė.

Prasidėjo patikrinimai

Kavinės savininkai stengiasi vykdyti visus Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių nurodymus, tačiau nemalonumų vis tiek neišvengta. Kavinė dirba dar tik vos tris mėnesius, o Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai joje jau apsilankė tris kartus. Atliktas vienas planinis patikrinimas, o ne per seniausiai miesto spaudoje pasirodė žinutė esą "Kinų bambukas" susargdinęs žmonės – esą trys žmonės pavalgę kavinėje pasijutę blogai ir "pasigavę" salmoneliozę. Birželio 6 d. atvyko inspektoriai, paėmė visus įmanomus mėginius ir birželio 7 d. pareikalavo sustabdyti kavinės veiklą. Kadangi atlikti tyrimai buvo neigiami, jokio užkrato nerodė, direktorius Remigijus Eitutis nesutiko sustabdyti kavines veiklos.

Iškilo klausimas: kodėl neišsiaiškinus, ar tikrai tie žmonės apsinuodijo būtent "Kinų bambuke", iš karto reikalaujama uždaryti kavinę ir negana to, apie tai parašome spaudoje, nurodant restorano adresą, pavadinimą, naudojant skambias antraštes „SUSARGDINO KINŲ PATIEKALAI“? Tądien, kai neva apsinuodijo trys žmonės, toje kavinėje nuo 11 iki 15 val. buvo pagaminta virš 100 pietų porcijų.

Pasirodžius patikrintais faktais neparemtai žinutei miesto spaudoje, iškart klientų sumažėjo, ypač pietų metu, tad pirmuosius žingsnius žengianti kavinė patyrė nemenkų nuostolių. Direktorius R. Eitutis neatmeta galimybės, kad vis tai atsitiko ne be konkurentų pagalbos. "Susirgo viena šeima. Sakė, kad valgė pietų kompleksą - jautieną su ryžiais ir kiaušiniais bei salotas. Vaikui tik duota paragauti ir esą jis irgi užsikrėtęs. Jeigu būtų buvęs užkratas, būtų susirgę beveik visi pietavę klientai.“

Kitą dieną buvo paimti mėginiai - kiaušiniai iš tos pačios patiektos partijos, pagaminta jautienos porcija, ryžiai su kiaušiniais. Užkrato juose VĖL nerasta.

Taip pat paimti  virtuvės stalų nuoplovų mėginiai, patikrintos lėkštės, šaukštai, daržovių peilis, dubenėliai ryžiams netgi virėjo rankų pirštų tepinėlis. Ir vėl buvo gautas neigiamas atsakymas.

Paskutinį patikrinimą Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko birželio 12 d. Konstatuota, kad mėginiuose salmonelių neaptikta, siūloma atnaujinti veiklą. O kas dabar atlygins kavinei nuostolius, patirtus, dėl išankstinių išvadų, kurios nepasitvirtino?

Mes padarėme visus įmanomus tyrimus norėdami parodyti klientams, kad esame be kaltės apkaltinti.

 "Kinų bambukas" restorano administracija, norėdama reabilituoti gerą restorano vardą, viešai skelbia mikrobiologinių tyrimų atsakymus. Beje, kavinės lankytojai per stiklą patys gali pažiūrėti, kaip yra gaminamas maistas - niekas neslepiama.

 

 

Visus dokumentus galite parsisiųsti čia.